Дружба 2?

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

Дружба 2?

Мнениеот Vesi » 17 Сеп 2010, 12:38

Здравейте. Поздравления за хубавия и явно ефективна идея относно създаването на сдружение Дружба...Не съм се ориентирала напълно в сайта и не знам, дали това е мястото за моята тема, ако не е, моля да ме извините. Имам следната молба към вас. От Бургас съм, тази есен ще се местя в София и имам изгодно предложение за закупуване на жилище в Дружба 2, в тази част която е близо до Цариградско шосе, панелните блокове над Цариградски комплекс, близо до бул. Копенхаген.
Изобщо не познавам тази квартал, можете ли да ми помогнете с информация, има ли добър транспорт, горе-долу за колко време може да се придвижи човек до центъра с автобус, тролей, какви големи магазини има...,въобще инфраструктурата. Моите близки и познати в София живеят грлавно в Южните квартали и центъра, съответно имат доста предразсъдъци относно по-крайни квартали и от тях не мога да получа обективна информация. Благодаря ви и успех на сдружението!
Vesi

Re: Дружба 2?

Мнениеот Орлин » 20 Сеп 2010, 19:07

Здравейте, Веси!

В района, в който предсои да се нанесете има спирка на тролей номер 4 и автобус номер 404, както и на автобус 204 и трамвай 23 (всичките на 5-7 мин разстояние)

Ето линк към схемата на линиите в София: http://www.sumc.bg/media/uploads/karta.pdf

Като цяло ще имате чудесна свързаност там, имате възможно най-голям избор.

На около 15 мин пеш се намира Кауфланд, но в района има и по-малки супермаркети, както и пазар, който ще Ви е на 2-3 мин.

Ако сте с кола, Цариградско дава бърза връзка с центъра - 7-15 мин, в зависимост от трафика са до СУ Климент Охридски.

С автобус до центъра се стига за около 25 минути.

Като цяло в ж.к. Дружба-2 улиците са широки и макара да не са много поддържани вътрешнокварталните улици, като цяло инфраструктурата е добра. На места има вече проблеми с паркирането, това много зависи от конкретния блок. Най-лесно може да се разбере вечер в работен ден - ако тогава има къде да се паркира, значи всичко е наред.

В близост до Вас (на 5 мин - до пазара) има училище (СОУ) и детска градина. Други две училища (едното ОУ, другото СОУ) има на 10-15 мин пеша. На 3 спирки с тролея или 404 - посока крайните им спирки (5-та част), има Била, както и Практикер и мебелна къща Явор, а на 4 спирки (още една по-нататък) строят LIDL, който ще е готов до няколко месеца.
Аватар
Орлин

Re: Дружба 2?

Мнениеот Vesi » 02 Окт 2010, 00:29

Много ви благодаря за изключително полезната информация, Орлин! Убедих се, че правя добър избор и се надявам скоро да стана пълноправен член на вашия форум!:))) Всичко най-добро, успех на хубавите ви инициативи и до скоро!
Vesi

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър