Продължението на Копенхаген до Цариградско

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

Продължението на Копенхаген до Цариградско

Мнениеот некой си » 13 Окт 2010, 20:26

кога?!

премиера-слънце го копнА пръв път тоз булевард още юли 2009. предизборно.

и оттогава естествено нищо.

улицата на СБК покрай Цариградски вече издъхва. :(
некой си

Re: Продължението на Копенхаген до Цариградско

Мнениеот zoya_consulova@abv.bg » 14 Окт 2010, 08:11

Ще издъхва като обитателите на Цариградски си поркират по улицата , а не в подземните паркинги.И два булеварда да пуснат пак ще е същото докато някои хора си правят каквото си искат.
zoya_consulova@abv.bg

Мнениеот Гост » 14 Окт 2010, 17:02

нека да оставим обитателите на цариградски и техните проблеми с паркирането настрана. ако не бяха те и техните пари, с които София Билдинг Къмпани да изгради въпросната улица, и такава връзка на дружба с цариградско въобще нямаше да има ... тъй че жителите на дружба 2 втора и трета част могат са да са им благодарни за тази макар и временна връзка и да я ползват без да мрънкат, щото от техните данъци един лев не е даден за тази улица.

та, г-жо консулова, в тази тема идеше ред за друго, за общинския булевард копенхаген и за поетия вече ангажимент предизборно от столична община и община искър да го изградят.
Гост

Мнениеот lory » 14 Окт 2010, 21:56

Здравейте,
Изграждането на бул. Универсиада в частта до Цариградско е заложено в програмата и бюджета на общината за тази година и като отчуждаване, и като строителство.
В този форум многократно съм пояснявала, че отчуждителните процедури са бавен процес поради донякъде разбираемото желание на собствениците на отчуждаваните имоти да получат висока цена и т.н. Затова няма да обяснявам отново този проблем, още повече че последната информация, с която към момента разполагам е, че процедурите са на финала си.
Не съм убедена обаче, че строителството може да бъде осъществено през зимните месеци.
Затова ще поискам максимално актуална информация и ще я представя тук - във форума на Сдружението.
lory

Мнениеот Гост » 22 Окт 2010, 20:23

Ще бъда благодарен.
Гост

Мнениеот Гост » 24 Ное 2010, 21:21

Здравейте, редовно следя темата. Има ли вече някаква яснота кога ще започнат строителството на булеварда?
Гост

Мнениеот некой » 05 Яну 2011, 16:44

Нова година - нов късмет - нови избори през 2011!
Току виж пак цъфнали да ни позалъжат с някоя втора копка на 'почнатия' през 2009 булевард!
некой

Мнениеот lory » 09 Яну 2011, 15:14

Г-н /г-жо/ "Некой",
"Залъгване" по темата за доизграждането на трамвайното трасе по бул. Копенхаген в този форум, а според мен и на други места, не е правено - нито предизборно, нито следизборно. Нещо повече, съвсем ясно най-малкото от моя страна е обяснявано защо се бавят процедурите по строителството.
И за да не се повтарям просто ще копирам предишните си пояснения по темата тук, във форума, от 14.10.2010:
"Здравейте,
Изграждането на бул. Универсиада в частта до Цариградско е заложено в програмата и бюджета на общината за тази година и като отчуждаване, и като строителство.
В този форум многократно съм пояснявала, че отчуждителните процедури са бавен процес поради донякъде разбираемото желание на собствениците на отчуждаваните имоти да получат висока цена и т.н. Затова няма да обяснявам отново този проблем, още повече че последната информация, с която към момента разполагам е, че процедурите са на финала си.
Не съм убедена обаче, че строителството може да бъде осъществено през зимните месеци.
Затова ще поискам максимално актуална информация и ще я представя тук - във форума на Сдружението.
Изпратено на: 2010/10/14 21:56"
Разбираемо и похвално е желанието в района ни да се случват положителни промени, още повече да се случват бързо, но има реалности, от които не можем да избягаме. А ако човек е предубеден и му се иска да намери повод да недоволства или да търси политика - добре. Ваше право е да изразите такова мнение.
Моето убеждение обаче е, че е важна истината. И тя е написаната по-горе с продължение към днешна дата, подкрепено с факти, а именно:
Изграждането на продължението на трамвайното трасе бе допълнено с изграждането и на по две пътни платна, двустранно на трамвая, което считам за едно голямо предимство на тази комуникация. Това наложи необходимостта допълнително време за проект и в последствие за отчуждителни мероприятия.
Няма да убеждавам Вас, г-н /г-жо/ "Некой", но познаващите ме и вярващите в усилията ми «Дружба» да става все по-добро място за живеене знаят, че отстояването на този проект като приоритет за общината не беше лесно. Но пък има за резултат това, че в проекта за бюджет на Столична община за 2011 г., който предстои да бъде обсъден и приет от Столичен общински съвет са предвидени 2 200 000 лв за довършване на трамвайното трасе и пътните платна на бул. Копенхаген” до бул. „Цариградско шосе със срок за завършване 2011 г. Предвид приключилите процедури по отчуждаване и като съм убедена съм в подкрепата на колегите ми за този проект при гласуването на бюджета вярвам, че в края на годината пътят ще е изграден.
Дали това ще е предизборно, следизборно – не знам и не мисля, че този факт е най-важният. Месецът на крайния срок е съществен само поради метериологичните условия и да не се работи при зимни условия.Някои от предимствата да го има този път са – още една връзка на „Дружба” с Цариградско шосе, което ще намали задръстването и чакането по ул. „Д.Пешев”, лесен достъп до станцията на метрото при Експоцентъра, която предстои да бъде открита през 2012 г. и до съпътстващия я като изграждане подземен паркинг, ползването на екологичен транспорт – трамвая и т.н.
Ако тези факти звучат като „залъгване” ще се радвам да разберем през форума предложения и идеи, с единствената молба да са съобразени с реалностите.
Хубава неделя!
lory

Мнениеот tull@abv.bg » 19 Яну 2011, 13:25

Здравейте г-жо Радева,

Обръщам се тук към Вас, защото изглежда следите дискусията, а към зададен по същата тема въпрос все още няма отговор в продължение на повече от месец. Става въпрос за това дали ще има пешеходна връзка между метростанцията на Експоцентъра и Дружба 2/Цариградски к-с. При обявяването на проекта за удължаване на метрото (преди няколко години) се обеща, че ще бъде изградена пешеходна връзка от метростанцията до пазарчето на Дружба 2 (изглежда покрай комплекса с детски градини и училища). Оттогава обаче няма никаква информация дали такава пешеходна връзка ще има и в какъв формат ще бъде тя. Имате ли нова информация по този въпрос и бихте ли поели ангажимент да лобирате пред СОС за изграждането на такава връзка, ако тя вече не се предвижда?

Предполагам разбирате значението на подобен пешеходен достъп до метрото за близо половината квартал, който иначе ще се окаже напълно изолиран от метрото въпреки това че се намира на разстояние от едва 300 метра по права линия от метростанцията. При всички положения ползите от изграждането на, например, пешеходна пътека, ще надминат многократно каквито и разходи да бъдат необходими за строителството ѝ.

Една евентуална връзка по продължението на Копенхаген (когато и ако се построи то) би имала само частичен положителен ефект поради отдалечеността на улицата от метростанцията и поради липсата на адекватен пешеходен достъп - по локалното платно на Цариградско шосе тротоар липсва, а навсякъде около Тойота (както на самото локално, така и в калта отгоре) има спрели автомобили, които превръщат преминаването оттам в слалом дори за нормален прав и здрав човек. А за възрастен човек или майка с количка е абсурд да премине.

Пожелавам Ви всичко най-добро, ще чакам Вашия отговор.
П.
tull@abv.bg

Мнениеот lewboi@gmail.com » 08 Мар 2011, 13:36

разбираемо е, че няма как представител на ГЕРБ да критикува ПРЕДСТАВЛЕНИЕТО, което изнесе Б.Б. преди изборите.
Нали има вече промяна в закона и процедурите по отчуждаване се ускориха?!
Нещо повече, можеше районният кмет, след като няма пари и неможе, или може би не иска да довърши отсечката, поне да се обърне към КАТ и да се направи вертикалната маркировка така, че да отговаря на трафика по тази "улица" покрай Цариградски, защото реално е алея, покрай жилищна сграда. Идеята бе да имат излаз Дружба към Цариградски, но реално, цяла Младост заобикаля задръстването.
Предполагам че умишлено се крие, че за завършването на метрото, ще се наложи да се затвори А. Малинов.
Тогава какво? От къде ще се пренасочи този трафик.
А Иначе районният кмет се титулова инж.!
Този квартал бе единственият със запазена инфраструктура, общината обаче, ще го съсипе.
Ето вече има повичшени данъци, в следствие на повишен инвеститорски интерес! Значи ще ни застроят!
lewboi@gmail.com

Следваща

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър