Продължението на Копенхаген до Цариградско

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

Re: Продължението на Копенхаген до Цариградско

Мнениеот Rea » 02 Мар 2012, 11:22

Относно метрото. Живея в комплекс "Цариградски" и активно следа развитието около метростанция 19 на бул. "Цариградско шосе".
За съжаление с напредването на времето все по-ясно става, че общината няма намерение да изгради пешеходна връзка към жк "Дружба". Казвам го не в резултат на голи наблюдения, а на разговори с хора от общинската администрация. В комплекса правихме и подписка по тази тема. За момента - без резултат.
Въпросът ми е: кого точно ще обслужва метростанция 19, след като десетки хиляди хора в Дружба 2 остават изолирани от нея. Нали никой не очаква от нас да се качим до метрото с колите си и да ги оставим на платен паркинг, за да отидем на работа? А може би трябва да отидем до метрото в Младост и да увеличим и без това натоварения трафик там?
За мен това упорство на общината да не направи нещо толкова елементарно като подстъп към метрото от квартала е нелогично, дори абсурдно.
Моля за активно съдействие по въпроса - запитвания, ако се налага - подписки, протести, контакт с медии... Аз лично съм готова да участвам във всяка подобна инициатива. Смятам - и хиляди други хора, които живеят наоколо.
Поздрави
Rea

Мнениеот Орлин » 02 Мар 2012, 14:04

Пиша за съжаление не с отговор, а само да кажа, че липсата на такъв е само забавяне, понеже проучваме в момента нещата. Следващата седмица ще пуснем тук събраната информация.
Аватар
Орлин

Мнениеот petyo » 03 Мар 2012, 16:38

Присъединявам се към написаното от Рея. Ситуацията е наистина абсурдна, още повече, че промяната на трасето за метрото, направена през 2006 г. (по първоначалните планове трябваше да мине по булевард "Копенхаген" и да обслужва удобно 30 000-те жители на квартала), беше направена основно с мотива за спестяване на около 30 млн лв. При това положение, мисля че общината би могла да се ангажира да отчужди малко площ, колкото да се направи една пътека през склона, за да е удобно на живущите в Дружба 2 да стигат до метростанцията.
Ще съм блатодарен на Орлин за всякаква информация, за да знаем в квартала какво да правим. Ако трябва, ще се протестира.
petyo

Мнениеот Sikov » 05 Мар 2012, 12:34

Надявам се да не се стигне до протести, а общината да реагира адекватно.Споделям написаното от Rea и Petyo.
Sikov

Мнениеот adko_bg » 06 Мар 2012, 08:49

Здравейте!!!
Аз съм на 28 години и живо се интересувам от случващото се в този квартал. На запитване от мен до " Столична Община " По даденият въпрос те ми отговориха: Документа с който разполагам е на word и тук неможе да се качи.Мога да го пратя по e -mail. Оскъдната информация която имам е, че ще се продължи трамвай 23 до интер експо център.Напълно подкрепям останалите съкварталци, ако трябва и гражданско неподчинение да стане, но трябва да стане
adko_bg

Мнениеот Орлин » 07 Мар 2012, 10:04

Можете да го изпратите на orlin@druzhba-sofia.com и аз ще го кача.
Аватар
Орлин

Мнениеот Орлин » 08 Мар 2012, 10:52

Ето и отговора от Столична община, който г-н Тодоров (adko_bg) е получил: http://druzhba-sofia.com/files/kopenhag ... tgovor.doc

Още чакаме по-конкретна информация от главния архитект.
Аватар
Орлин

Мнениеот antian » 10 Мар 2012, 01:37

Здравейте. И аз живея в комплекс "Цариградски". Улиците между блоковете издъхват от транзитния трафик между Дружба 2 и "Цариградско шосе". Крайно време е Столична община да си изпълни поетите ангажименти по изграждане на продължението на булевард "Копенхаген". Какво общината е направила за този район с нашите данъци? Улица "Обиколна" прилича на лунен пейзаж в района около комплекса, включително заради преминаващите бензиновози в посока базата на "Петрол".
Подкрепям казаното от Рея за пешеходната връзка с Метростанция 19. В България администрацията очевидно продължава да разсъждава ограничено - като се решава да се направи нещо значимо, поне да беше направено докрай, като се осигури достъп на живущите в квартала до метрото. Растоянието по въздух е не повече от 200-300 метра през склона.
antian

Мнениеот adko_bg » 10 Мар 2012, 07:02

Направил съм и за питване до Главният архитект на София, Петър Диков. Очаквам отговор
adko_bg

Мнениеот Rea » 27 Апр 2012, 16:17

Здравейте отново,
както видяхме, общината няма никакво намерение да осигурява пешеходен достъп на Дружба 2 до метростанцията на бул. Цариградско шосе. Фандъкова в прав текст заяви, че всички терени горе са частни, отчуждаването е скъпо и нямало как... А само за сведение, понеже властва доста широка заблуда в повечето медии, които не познават района: продължението на бул. "Копенхаген" ще е до Младост и до метростанция 18 (в Младост 3), а не до 19 (Цариградско шосе). Т.е. жителите на Дружба 2 ще хващат метрото от Младост!!!!!
Аз вече изпитах на гърба си неудобствата с общинските неуредици с довеждащия транспорт до метрото - не мога да обясня половин час на моя позната от Младост как като слезе от метрото да стигне до къщи. Кой точно автобус да хване от спирката пред Метро и къде да слезе... Без коментар.
И последно, но не по значение: Фандъкова да не премълчава. Има общински терен на хълма - точно до Експо центъра. Защо общината си трае, а не направи до него достъп през поляната между Цариградски и детските градини??? Това трябваше отдавна да бъде проверено от общинските чиновници, на които плащаме заплатите. А не от управата на Цариградски комплекс да правят справки в кадастралните карти кой терен на кого е.
Опитвам се да запазя добрия тон, но все повече се ядосвам. Некадърност, некадърност, некадърност... Да не кажа нещо по-силно. Очаквам да дадете на хората в Дружба най-после малко разяснение какво се случва с метрото и инфраструктурните проекти в района - ул. Обиколна и бул. Копенхаген.
Нали имаме НАШ представител в общинският съвет!
Rea

Предишна

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър