Връзка с метростанцията на бул. "Цариградско шосе"

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

Re: Връзка с метростанцията на бул.

Мнениеот bambam » 11 Юни 2013, 19:12

Явно в БГ само с протести може да се постигне нещо.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2050613
bambam

Re: Връзка с метростанцията на бул.

Мнениеот Спас Зеленогоров » 23 Юни 2013, 17:32

Да спасим езерото в „Дружба"
Дългите дитирамби не са необходими никому. Мога да разказвам за езерото в „Дружба" с часове, стига да има кой да ме слуша. Скоро, додето се хвалех, че плувам в езерото, че подобно друго място няма да найдете и да дирите в София, интелектуална продавачка в една от книжарниците на „ Хеликон" насече ентусиазма ми с репликата „ Блато, миризливо блато, а и хората в „ Дружба" са…" Не я оставих да продължи. Известен съм с пиперливия си характер, нали може да се каже така, щом има хора с благ характер, защо да няма и с пиперлив. Но вече съм по-овладян и ако преди години щях да и тегля една, днес съвсем сдържано, като един същи стоик, философ и дружбенски умерен агностик я погледнах, ядно размърдах работническите си джуки, тя прочете умората и стаения пролетарски гняв в погледа ми и добави„ Всъщност, ако се поддържа езерото, би било едно прекрасно място, като хората от „Дружба", но някога, когато имаха работа и не влизаха в категорията на работещите бедни." Това за работещите бедни се отнася за 95 % от работищите в България. То па една работа- касиерки в западно-европейските магазинни вериги, охранители и чистачки… Но това е друга тема и ако искате да си побърим за това, можете да посетите протеста. Той, комай става постоянен. Обикновено протестите продължават с революция. Аз съм абониран за протеста и имам специално място в ложата. Ред трети, току зад един лумпенизиран професор от БАН, комуто парите не стигат, а до мен седи един фаянсаджия от разградско. Харно, фаянсаджия, майстор, дето се вика със златни ръце, „Ама хората пари нямат да си платят сметките за водата, камо ли бани да правят и плочки да си купуват". Омешали сме се там, хора всякакви и професори и доктори и чистачки и охранители, то и полицай, ама цивилни, видях да протестират. Но протестират ли, записват ли си нещо, или са провокатори - не разбрах. Но това е извън темата. Че ще свалим правителството на Орешарски е очевидно и неизбежно, като простия природен факт, че като почне да им се пука обвивката започваме да берем орехи. Берем и после , когато ги ги чупим и похапваме, не се окажат костеливи. Само дето съм притеснен, но и подведен от древното вярване, че видите ли, онзи който посади орех умира, когата стеблото на ореха стане дебело колкото врата му. Дали е така не знам, орехи не съм садил, за сметка на това, като дете, съм посадил стотици борчета. Правеха тогава за нас разни социалистически бригади. Дупкитепо предварително терасираните хълмове бяха изкопани, дръвчетата турени току до тях и нам, млади, безотговорни и възпитани в социалистически- колективистичен дух, не оставаше нищо друго, освен да ги поставим в дупките и да ги зарием. Та съм научен да заривам дръвчета от малък, дето се вика -закърмен съм. И, ако се наложи ще закопавам и орехови дръвчета и издънките около им. Наскоро един млад дъб, ама с генетични мутации нещо- огромен и с болен вид, отвътре кух, като тупан, дето само думти и гюролтия вдита, го закопахме. И вече трупаме опит.
Така неизбежно, ако го позволим, ще изтече, както изтече националното ни богатство в чужди и тъкмо заради това, бездънни джобове, и нашето мило за очите и плувнало в нечистотии езеро. То верно е, че и ние нечистотии в него хвърляме, но иначе, то си е нашето езеро и не си го даваме. Ще ни подкрепи, аз така смятам, а за вас, не знам и Светия Синод. Ще да вдигна нов лозунг, ако и да ме упрекват в местен патриотизъм, в дружбенски национализъм и пораженчески настроения, относно смисъла на метрото в нашият квартал. Ще да е прост и непоетичен надписа турен връз плаката. Няма да е приличен на четническите и комитоджииски възвания "Свобода или смърт"и кръстосани револвери и ножове няма да има изрисувани. А и не мога да рисувам. За това ще напиша простичкото и разбираемо от всеки -
„Да спасим езерото в „ Дружба".
P.S. Снимки няма да поставям, за да онагледяват как водата изтича, подобно сълзите на майките на хилядите безработни български момчета и момичета, чичковци и лелки, баби и дядовци, дето не трябва да работят, ако да им стигагаха пенсиите, подобно на изтичащиге в странство българи - обезверени, невярващи от многото лъжи и политическите нечистоти навърляни във водата на българската душевност. И се оттича и ще да свърши тази българска душевност, щото като нема бит, нема и душeвност. ( виж Иван Хаджийски)
И е крайно време да кажем стига! Аз вече го казах и тръгвам да го правя. А вие?
Спас Зеленогоров
Спас Зеленогоров

Предишна

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър