необходимост от поставяне на светофар

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

необходимост от поставяне на светофар

Мнениеот Любка Николова/ lubkan@data.bg » 12 Мар 2008, 14:06

Много ми се иска някой да ме осведоми какви са стъпките и към кого трябва да се обърна, за да може да се постави един светофар на кръстовището в ж.к. Дружба, ул. Кръстьо Пастухов до бл.51 (на 500м от общината).
На това кръстовище пресичат много майки с колички, тъй като пунктът за детската кухня е в непосредствена близост, пресичат и много ученици от 4-то основно у-ще. Видимостта на самото кръстовище е мн. лоша, отделно и шофьорите въпреки знака за ограничение от 40км/ч летят като луди.
Всеки път изтръпвам, когато ми се налага да пресичам това кръстовище, а то е минимум 2 пъти дневно.

Ще бъда изключително благодарна на всеки, който ме посъветва какво да направя, за да се осъществи това начинание.
Любка Николова/ lubkan@data.bg

Re: необходимост от поставяне на светофар

Мнениеот Орлин » 13 Мар 2008, 18:01

Аз като шофьор също мисля, че там има нужда от сфетофар. Ще разучим какви са стъпките и от Сдружението ще се застъпим за това искане също. Между другото точно от там се предвижда да минава велосипедна алея и ако си спомням правилно, така или иначе се предвижда светофар според новия устройствен план на района.
Аватар
Орлин

Мнениеот lory » 15 Мар 2008, 18:28

Здравейте,
Предложението си трябва да адресирате до Постоянната комисия по транспорт, транспортна инфраструктура и безопасност на движението на Столичен общински съвет, до Зам-кмета по транспорт на Столична община. Моето предложение да адресирате и до Постоянната комисия по граждански права, молби и жалби на Столичен общински съвет, на която съм член и ще мога да проследя решаването на проблема. Опишете както и в писмото си тук във форума какви са Вашите притеснения и предложете поставянето на светофар.
Писмото си можете да изпратите и чрез виртуалното деловодство на Столична община на адрес http://sofia.bg/virtdelovodstvo.asp
lory

Мнениеот Любка Николова/nlubka@data.bg » 18 Мар 2008, 09:08

Благодаря за отговорите. Вече направих съответните стъпки.
Надявам се наистина да има някакъв отклик.
Любка Николова/nlubka@data.bg

Мнениеот Орлин » 19 Мар 2008, 17:09

Ако имаме някаква информация, ще пишем тук. Ще се радваме и Вие да пишете, след като получите отговор, за да проследим как се развива случая, убеден съм, че за много хора би било интересно.
Аватар
Орлин

Мнениеот Любка Николова » 17 Фев 2009, 20:16

Мина доста време откакто писах молба до столична община. Единственото, което бе направено, е че маркираха шосето и поставиха знак за пешеходна пътека. Положението обаче не се промени. Никой не намалява скоростта и пресичането си остава един голям проблем.
Ето какво сочи последната деловодна справка относно моята молба в столична община:
94-ВД-771
18.03.2008 Молби от виртуалното деловодство
Любка Емилова Николова
МОЛБА: поставяне на пешеходен светофар на кръстовището м/у ул.Кръстьо Пастухов и ул. Тирана до бл.51 в кв.Дружба 1
Посл. движение: изпр. отговор с нов № 9301-3063 -

Моля за съвет оттук нататък какво да направя.
Любка Николова

Мнениеот lory » 26 Фев 2009, 23:42

Здравейте,

Вашето искане беше разгледано преди близо година - март 2008 г. от Постоянната комисия по граждански права, молби и жалби на гражданите и изпратено за становище от Комисия по транспорт.
Тази комисия го е разгледала на свое заседание от 25.03.2008 г.
До Вас с писмо с обратна разписка от 17.04.2008 е изпратено решението на Комисията. Писмото е върнато обратно в Столична община, т.к. не е получено от получателя - такава е отметката от пощенския клон. Сега писмото до Вас е в деловодството на Столична община и можете да го получите по входящия номер.
Това е информацията, която проучих по движението Вашето искане.
В отговора до Вас Комисията по транспорт Ви уведомява, "че след проучване на транспортните и пешеходните потоци е установено, че не са налице изискванията по Наредба №17 от 23.01.2001 г. на Министерство на регионалното развитие за регулиране на пътищата със светлинни сигнали". Казано по-разбираемо - броят преминаващи автомобили и пешеходци е под нормативите, установени с тази Наредба за поставяне на сфетофар. В такива ситуации в пълномощията на общината е да възложи кръстовището да се сигнализира с пътни знаци, и пътна маркировка тип "Зебра" .
Което доколкото знам беше направено.
От писмото Ви във форума е ясно, че този отговор не е очакваният и желаният от Вас и хората, които ежедневно преминават през това кръстовище.
Ще се опитам да проверя какви са установените потоци и колко е разликата с нормативите.
Мисля, че там преминават не само майки с колички, но и доста деца на път от и за 4-то училище.
Ще поискам повторно разглеждане на казуса с акцент върху този аргумент.
Предлагам Ви да получите от деловодството на общината Вашия отговор.
lory

Мнениеот Любка Николова » 01 Мар 2009, 18:04

Благодаря много за отзивчивостта Ви г-жо Радева, както и за изчерпателния отговор и извършените от Вас постъпки.
Любка Николова

Мнениеот Lubka Nikolova/lubkan@data.bg » 26 Яну 2010, 14:10

Отново мисля да напиша молба до Голяма столична община за поставяне на пешеходен светофар на кръстовището. Съвсем наскоро стана сериозна катастрофа, при която едната кола беше качила при удара, другата на тротоара. Голям късмет, че тогава не е имало пешеходци там.
Отделно и детето ми тръгна първокласник в 4то у-ще и всеки ден пресичаме това кръстовище.
Много ми се иска, ако може от някъде да получа сводка за броя на ПТП-та за година назад на същото кръстовище. Дайте съвет откъде да получа тази информация.

Благодаря
Lubka Nikolova/lubkan@data.bg

Мнениеот lory » 27 Яну 2010, 00:23

Здравейте г-жо Николова,
Според мен подобна информация най-вероятно се събира от органите на КАТ, тъй като те са ангажирани с контрола на движението по пътищата. Ще се опитам в рамките на няколко дни да изясня и ще ви отговоря относно справката. По съществото на идеята Ви за повторно искане за поставяне на светофар Ви предлагам да поканите и други хора - съседи, родители на ученици, пресичащи този път и други да се присъединят към Вашето писмо и го подпишат. Ако прецените - можете да ми изпратите входящия номер на искането Ви, за да проследя движението му
lory

Следваща

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър