Улични ремонти

Сигнали и дискусии по наболели проблеми

Улични ремонти

Мнениеот lory » 15 Мар 2008, 18:52

В тази нова тема можете да направите своите предложения за ремонт на улици в района.
Сдружение "Дружба-София" се ангажира да събере Вашите сигнали и препоръки за нуждаещите се от ремонт улици в нашия район - "Искър". Затова предлагаме всеки, който се вълнува от темата да напише своите предложения във форума. Желанието ни е да обобщим събраната информация и така да помогнем за по-доброто решаване на един от проблемите на района.
Моля, бъдете конкретни - посочете максимално точни ориентири.
Кампанията ще продължи до месец септември.

Ако не знаете имената на улиците в Дружба (като мен...), използвайте BGmaps (http://www.bgmaps.com) - на сайта горе в дясно има търсачка, пишете там "Дружба-1" или "Дружба-2" и като се отвори картата в ляво от нея има падащо меню за мащаба. Най-лесно се разглежда в мащаб 1:15К. До падащото меню има едни квадратчета, с които избирате колко голяма карта (колко квадрата) да показва, изберете най-дясното за най-голяма карта.
lory

Re: Улични ремонти

Мнениеот Орлин » 17 Мар 2008, 09:54

- пресечката на Цветан Лазаров при параклиса (успоредна на ул. Ханс Кристиян Андерсен в западна посока);

- ул. 5049 (успоредна на ул. Димитър Списаревски), до блок 158, както и тази до бл. 159 и 74, която май пак се води 5049;

- ул. Димитър Пешев - особено при кръстовището с Искърско шосе. Много е трагично там - отдолу са лъснали павета, на места и паветата ги няма;

- ул. Илия Бешков - към поликлиниката. Не съм минавал от там обаче последната седмица-две, може да не е актуално;

- ул. 5030 - в Дружба-1, при Фантастико. По тази улица има натоварен трафик, защото излиза на бул. Христофор Колумб, а улицата е в окаяно състояние.

----
огромен проблем - шахтите и пропадналите участъци. на много места в квартала има стърчащи или пропаднали шахти - особено по малките улички. Това е много наболял проблем за хората от съответните блокове.
Дори по Христофор Колумб има такива пропаднали шахти, стоят си така от години. Кърпят се дупки, но за шахтите нищо не се прави, което е направо абсурдно, защото ефектът от ремонта е абсолютно никакъв.
----

П.С.
Ако не знаете имената на улиците в Дружба (като мен...), използвайте BGmaps (http://www.bgmaps.com) - на сайта горе в дясно има търсачка, пишете там "Дружба-1" или "Дружба-2" и като се отвори картата в ляво от нея има падащо меню за мащаба. Най-лесно се разглежда в мащаб 1:15К. До падащото меню има едни квадратчета, с които избирате колко голяма карта (колко квадрата) да показва, изберете най-дясното за най-голяма карта.
Аватар
Орлин

Мнениеот philmar » 01 Апр 2008, 12:43

Кофите за смет из цяла София трябва да се отстранят от уличните платна, защото сериозно затрудняват движението. За Дружба 1 типичен пример са тези на пазара: ул. Туше Делииванов, пресечката с Иван Арабаджията.

За нужните улични ремонти прилагам карта (с червено са маркирани участъците за ремонт):

Ето картинката: http://druzhba-sofia.com/files/Droujba1.jpg
philmar

Мнениеот Jordan » 02 Апр 2008, 17:05

Пред бл. 413, пресечната улица на Делийска воденица.
Точно в началото на паркинга към блока от много години има дупка, която напоследък придоби такива размери, че е почти невъзможно да се заобиколи.

Освен това на самата ул. Делийска воденица, в отсечката между бл. 413 и бл. 414, има пропадане на пътното платно, което беше поправяно преди време, но сега отново е в плачевно състояние.

Мога да приложа и снимки, ако е необходимо. :)
Jordan

Мнениеот lory » 02 Апр 2008, 23:46

За съжаление картата не е изпратена
lory

Мнениеот philmar » 04 Апр 2008, 06:59

Картата може да се види тук:

http://druzhba-sofia.com/files/Droujba1.jpg

Постът е редактиран от администратора и е добавен линк към картинката, качена на сайта на Сдружението
philmar

Мнениеот Гост » 13 Апр 2008, 20:11

Колумб много добре стана, а за дупката по Цветан Лазаров пред Кауфланд някой няма ли да се погрижи?
Гост

Мнениеот Гост » 16 Окт 2008, 23:03

Уличните ремонти обикновено не са качествени. Това няма нужда да се доказва с примери. Скоро обаче, фирмата доставяща газ през булевард "Цариградско шосе" към 5-та част на нашия квартал, прокопа и продължава да копае канали, които след това некачествено възстановява асфалтовата настилка. Вижте участъка на изхода към кв. Горубляне. Това струва ми се трябва да бъде контролирано от чиновниците в нашето кметство. Г-н Томов да ги постегне и да ги натири да проверят и да договорят с фирмата да възстанови пътната настилка. Така трябва да се постъпи, ако кметът е стопанин на района. А ние сме го избрали за такъв. Май трябва да му го припомним. Аз се надявам, че първото напомняне трябва да бъде чрез Сдружението. Той Вас ви слуша. Нали му помагахте на изборите. Да не е забравил?
Гост

Мнениеот Anonymous » 19 Окт 2008, 19:48

Качеството е под всякаква критика.Преди дни ремонтираха пред бл.20, а вчера и днес - на пазара на Дружба 1. Не заливат около с асфалт крайщата на кръпките, прескачат половината от пукнатините.При първия сняг всичко ще цъфне и ще е много ама много зле. Това дето го правиха пролетта е вече нацъфтяло. Калпава работа, ама паричките са си ги прибрали.
Anonymous

Мнениеот Стоян Караанев » 08 Яну 2009, 12:42

Радвам се, че имате такава рубрика на сайта!
Веднага искам да Ви информирам и се надявам Вие да направите необходимото за да поправим спешно уличното платно на една от най-натоварените улици в жк Дружба. Това е входа по ул. Димитър Пешев от бул. Цариградско шосе. Отново са се отворили няколко дупки с режещи ръбове точно при входа или изхода от автомивката и бензиностанцията. До вчера успявах да ги заобикалям, но днес са се увеличили и колкото и да се старае водача влиза в някоя от тях. Моля Ви сезирайте от Сдружението общината да направят възможното.
Те Вас ви слушат. Бяхме с жена ми на обсъжданията на плановете на квартала в читалището и имам преки впечатления. Вие госпожо Радева сте общински съветник и трябва да се съобразяват с това, което им казвате.
Ако нямат пари за асфалт (в началото на годината сме и е разбираемо) поне да изпратят техника и да запълнят дупките с филц или нещо подобно. Сигурен съм, че стотици шофьори като мен и живеещите в квартала ще са Ви безкрайно благодарни.
Оставам с надежда за бързата Ви реакция и помощ!
Стоян Караанев

Следваща

Назад към Проблемите на Дружба и район Искър